
Technológiai konzervatizmus. A technológiai fejlődéssel szembeni szkeptikusság. Egyes technológiai ágazatok elleni nézőpont, azok teljes, vagy részleges elvetésével. Nem minden technológiai terület tekinthető károsnak, és ellenségesnek. A fenntartások, és távoltartás elsősorban azon technológiai irányzatok ellen irányul melyek akadályozzák a valóságban való jelenlét állapotát. Ezek elsősorban olyan eszközök melyek elősegítik a menekülést az alternatív virtualizmusokba, vagy erőteljes bekötést eredményeznek a jelenkori információáramlásba.
A digitális leválasztódás, a jelenlegi információ áramlásról és a közösségi médiáról való részleges, vagy teljes lemondást jelent.
Az internet nyitotta meg az eddigi legnagyobb, és legszélesebb réteghez eljutó óriáskapukat, portálokat melyek, a társadalom majdnem egészéhez elérhetnek. Kapuk, melyeken át információk végtelen mennyiségét érheti el az egyén. Mindenki el van ájulva, és csodás lehetőségnek tartja. A kapukon át, azonban a sok elérhető, és hasznos információn, ügyintézési lehetőségeken kívül a sötétség maga is egyenesen a tudatunkba költözik. Sötét erők érhetnek el minket, melyek által az alacsony szinten levő ember könnyen befolyásolva lesz, irányítva, és elterelve a közvetlen környezete problémáiról, és az ott található lehetőségektől. Emiatt nagyon fontos létrehozni magunkban egy tudati szintű kapuőrséget, melyek felügyelik ezen portálokat. Vizsgálják az átjövő információkat, figyelik az információk forrásait, és megakadályozzák sötétségbe vezető szirénhangok átjutását.
Az archaikus korokban, természetes kialakulási közegében az embert nem terhelte ilyen mennyiségű információáradat. A közvetlen környezetével törődött, és az innen jövő információkat dolgozta fel. Kézzel fogható tárgyai, a környezetében lévő emberek, és önös, vagy közösségi célok. Feldolgozható, és könnyen értelmezhető információ mennyiség, melyből természetes, tiszta, és egyértelmű életutakat lehetett felépíteni. A mostani információ halmaz az emberi tudatot egy szeméthalommá változtatja. Mindenféle értéktelen, fals információ, melyek nagyrésze mögött politikai, és pénzügyi körök érdekei állnak. Ez a kontrollálatlan, és végtelen mennyiségű adatszemét, a befogadó emberi tudatot egy logikátlanul egymásra rakott, bűzölgő tákolmánnyá változtathatja. Ezen tudatok következménye, a valóságtól teljesen elrugaszkodott, torz, és természetellenes viselkedésű modern ember.
A közvetett forrásból (digitális, újságok…) származó, nagymennyiségű, és bizonytalan eredetű adatszemét, ellentéteket, disszonanciát fog okozni tudati szinten a személyes, és fizikai tapasztalás alapján alapuló információkkal. A médiumok mögött álló politikai, és üzleti érdekek a valóságnak egy torzított mását fogják a vevő felé közvetíteni. Például egy folyó szennyezés alkalmával, nagy mennyiségű szennyvíz kerül a vízbe. A média, erről a szennyezésről nem fog objektívan beszámolni mivel a folyót szennyező cég, a médiát birtokló politikai érdekkörébe tartozik. A problémát elbagatellizálja, vagy nem is számol be róla. Ha egy konkrét személy kimegy a helyszínre, és látja, hogy haltetemekkel borított, bűzölgő szennyvízcsatornává változott a kedvenc kis folyócskája, akkor tudati disszonancia fog fennállni, melyet a médium által közvetített információ, és a valóság közötti eltérés okozott. Ezek az eltérések belső feszültségeket, ingerültséget és tudati zavarokat okoznak. Ez a feszültség kézzel fogható a mai társadalomban is. Ezt a feszültséget úgy tudjuk csökkenteni, hogy objektív médiát keresünk. A legobjektívabb, és a legigazabb hírcsatorna a saját érzékszerveink. Ennek kellene lennie az elsődleges, döntéseinket mélyen befolyásoló tényezőnek. Az ULTRA ideológia része, hogy bizonyos bejövő információ forrásokat elvágjuk, csökkentjük, kontrolláljuk. A legnagyobb, és legerősebb információ forrás saját magunk, vagy általunk megbízhatónak vélt közvetítőkre hagyatkozunk (megbízható emberek). A tudati disszonancia így kevésbé fog fennállni, ami tisztaságot, rendet, s ezáltal erősebb köteléket eredményezhet a valósággal.
A technokonzervatizmus nem arról szól, hogy vissza kell térni az őskorba. El kell ismerni, hogy a tudomány, és a technológiai fejlődés sok esetben pozitívan hatott az emberi élet minőségére. Bizonyos ágai ennek a fejlődésnek azonban nagymértékű tudati devolúciót eredményeznek. Ez a degradáció az egyik indoka a mai társadalmi színvonal alacsony mivoltának.